آتش نشانی-اخبار حوادث و آموزش - امداد و نجات fire house NFSI - عوامل بروز تصادف زنجیره ای در آزاد راه ساوه -

تماس 09102050323

logo-samandehi

آتش نشانی - امداد و نجات
شروع به فعالیت 23-5-92
دریافت مجوز 17-8-94
دارای مجوز
نشر دیجیتال برخط به شماره 2324 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

و همچنین مجوز رسانه برخط اختصاصی با کد شامد 1-1-698164-65-3-1 از سامانه محتوای فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

دامنه های اختصاصی ما:
www.saveh125.ir
www.125saveh.ir


شماره های تماس مدیر سایت :

09102050323

09999901250

(کارشناس مدیریت و فرماندهی در حریق و حوادث آتش نشان مهرداد شاهرخ)

---------------------------------------

آدرس وب سایت تازه تاسیس آتش نشانی شهرصنعتی کاوه

www.kaveh125.ir

منوی اصلی

جشنواره وب

عوامل بروز تصادف زنجیره ای در آزاد راه ساوه - همدان

به گزارش ایرنا، وقوع حادثه تصادف زنجیره ای 22 دستگاه خودرو که منجر به کشته شدن شش نفر و زخمی شدن 17 نفر از هموطنان در آزاد راه ساوه - همدان شد، همگان را در شوک بزرگی فرو برد.

در این حادثه رانندگی خودروی پراید دچار آتش سوزی شد و یک سرنشین آن در شعله های آتش سوخت.

در کشور وقوع حوادث دومین عامل مرگ و میر در سنین مختلف محسوب می شود که زیان های بسیاری را در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی متوجه جامعه می کند.

اگر شاهد مدیریت مناسبی در ایمنی راه ها، بهره مندی از وسایط نقلیه ایمن تر و رعایت قوانین از سوی رانندگان باشیم، حوادث ترافیکی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

این روزها تراژدی غمناک حوادث رانندگی که در محورهای مختلف تکرار می شود، تعدد آنها حکایت غریبی از جای خالی عبرت برای رانندگان و مسوولان را به همراه دارد.

شهرستان ساوه به لحاظ برخورداری از شرایط ترانزیتی و کریدور شرق و مرکز به غرب کشور از ترافیک بالایی در محورهای مختلف به ویژه آزاد راه ساوه - همدان برخوردار است.

این محور یکی از جاده های پرتردد کشور است که با توجه به آمار بالای وقوع سوانح رانندگی نیازمند رسیدگی بیشتر است.

آزاد راه ساوه - همدان بخشی از آزاد راه کربلا است که با توجه به افزایش حجم ترافیک از سوی بخش خصوصی ساخته شد تا بتواند با ارائه خدمات و امکانات مناسب، سفری بدون دغدغه با ضریب ایمنی بالا را به مسافران هدیه کند.

به گفته فرمانده انتظامی استان مرکزی امسال 70 نفر در آزاد راه ساوه - همدان بر اثر وقوع حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.

ادامه متن را در ادامه مطالعه بفرمایید...سردار ˈعزیزالله ملکیˈ علت این امر را نقص فنی و رعایت نکردن استانداردهای لازم ذکر کرد و افزود: این آزاد راه نیازمند نصب دوربین کنترل سرعت، روشنایی مناسب و علائم راهنمایی و رانندگی مطلوب است.

سرپرست پلیس راه آزاد راه ساوه - همدان نیز گفت: روزانه حدود هشت تا 9 هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین در این آزاد راه تردد می کنند.

سروان ˈمصطفی گله دارˈ افزود: این میزان در روزهای تعطیل به 20 تا 40 هزار دستگاه می رسد.

وی علت آمار بالای سوانح رانندگی در این آزاد راه را رعایت نکردن استانداردهای لازم ایمنی دانست و نبود شیار لرزاننده طولی در کنار مسیر آزاد راه، خط کشی نامناسب و نبود توپکا (لایه ای بر روی آسفالت) که در کاهش یخ زدگی سطح آسفالت موثر است را از جمله موارد رعایت نشده در ساخت این آزاد راه عنوان کرد.

وی بیان کرد: بیشتر حوادث رخ داده در این آزاد راه بر اثر واژگونی خودرو بوده است که در صورت افزایش ضریب ایمنی وقوع این سوانح کاهش می یابد.

گله دار گفت: بی احتیاطی در رعایت نکردن فاصله طولی مناسب و تخطی از سرعت مطمئنه نیز از علل اصلی وقوع سوانح رانندگی در این مسیر است.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه نیز گفت: وقوع حوادث مختلف از جمله تصادف زنجیره ای 22 دستگاه خودرو در 16 دی ماه در آزاد راه ساوه - همدان ناشی از نبود امکانات و تجهیزات مناسب برای نگهداری آن است.

ˈاحمد آزادˈ افزود: این آزاد راه از سوی پیمانکار نگهداری می شود و با توجه به بازدیدهای انجام شده از امکانات و تجهیزات لازم راهداری برخوردار نیست.

وی اظهار کرد: برخورداری پیمانکار از ماشین آلات مناسب و به تعداد کافی برای برف روبی و پاشیدن نمک و شن در سطح این جاده از لغزندگی خودروها جلوگیری می کند لذا وجود چند خودروی مستهلک و فرسوده پاسخگوی نیازهای نگهداری این آزاد راه نیست.

آزاد گفت: کاهش وقوع سوانح رانندگی در گرو رعایت قوانین و مقررات و جوانب احتیاط از سوی رانندگان و تامین شرایط مناسب راه با افزایش ضریب ایمنی بالا است.

وی افزود: با برگزاری جلسات متعدد با مسوولان مربوطه، موضوع تصادف زنجیره ای 16 دی ماه در آزاد راه ساوه - همدان بررسی و تصمیماتی اتخاذ شد تا پیمانکار مربوطه هر چه سریع تر نسبت به رفع نواقص این آزاد راه اقدام کند.

یکی از شاهدان عینی این تصادف زنجیره ای گفت: من آن شب برای حضور در مجلس ختم یکی از بستگان قصد سفر به همدان را داشتم.

ˈعلی اصغر روستاییˈ با اشاره به این که هوا مه آلود، جاده لغزنده و میدان دید برای رانندگی محدود بود، افزود: راهنمایی و رانندگی با توجه به شرایط نامناسب این آزاد راه باید اقدام به مسدود کردن آن می کرد.

وی اظهار کرد: وقوع این سانحه رانندگی صحنه های دلخراشی را برای هموطنان رقم زد که مسوولان نباید به راحتی از کنار آن عبور کنند.

وی بیان کرد: مسوولان مربوطه باید هر چه سریع تر نسبت به رفع نواقص این آزاد راه به خصوص در شرایط جوی نامساعد، اقدام کنند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی نیز در بازدید خود از آزاد راه ساوه - همدان گفت: بی توجهی مسوولان نسبت به احداث و نگهداری آزاد راه ساوه - همدان برای رفع نواقص فنی موجود، مستلزم برخورد قانونی است.

حجت الاسلام ˈحکمت علی مظفریˈ افزود: در صورتی که در مدت کوتاه نواقص آن برطرف نشود دستگاه قضایی وارد عمل شده و بر اساس موازین قانونی با آنان برخورد خواهد کرد.

وی از نبود روشنایی، علائم راهنمایی و رانندگی و دوربین کنترل سرعت به عنوان برخی از مشکلات فنی آزاد راه ساوه - همدان یاد کرد و گفت: وسایل مورد نیاز مانند ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی به میزان کافی در این آزاد راه وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: آزاد راه ساوه - همدان نیازمند نظارت و کنترل بیشتر مسوولان مربوطه است.

شهلا میرگلوبیاتˈ روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از روستای مرق و مرقکان ساوه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آزاد راه از سوی بخش خصوصی نگهداری می شود اما بخش دولتی باید بر نحوه عملکرد و فعالیت آن نظارت کند.

وی با اشاره به وقوع سانحه دلخراش تصادف زنجیره ای آزاد راه ساوه - تهران در 16 دی ماه اظهار کرد: در صورت رعایت نکردن استانداردهای لازم و در اختیار نداشتن امکانات مناسب این امر متوجه بخش خصوصی است.

وی بیان کرد: هرگونه کوتاهی و سهل انگاری پیمانکار آزاد راه ساوه - همدان در خصوص ساخت و نگهداری آن باعث وقوع سوانح جرحی و فوتی می شود.ساوه- ایرنا- بارش چند روز گذشته برف در ساوه موجی از خوشحالی را برای مردم به ارمغان آورد اما دیری نپایید که این شادی با تصادف دلخراش آزاد راه ساوه - همدان رنگی دیگری یافت .
ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط مهرداد شاهرخ  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

mehrdad

مرتبط باموضوع :

 آتش و آتش نشانی  [ چهارشنبه، 5 اسفند ماه، 1394 ] 2370 مشاهده
 نوروزی پرکار برای سازمان آتش نشانی شهرداری ساوه  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1660 مشاهده
 7 اورژانس، 7 کمک اوليه  [ پنجشنبه، 11 ارديبهشت ماه، 1399 ] 2489 مشاهده
 آتش سوزی در سوپر ماركت شهید آوینی و...  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2288 مشاهده
 نکات ایمنی در شرایط سرما و بارش زمستانی  [ چهارشنبه، 14 مهر ماه، 1395 ] 3630 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب