آتش نشانی ساوه -اخبار حوادث و آموزش - امداد و نجات fire house NFSI - نجات یک دختر 8 ساله از میان دود و آتش


جستجو در سایتجستجو در وب
جستجوی سايت

09102050323

آتش نشانی - امداد و نجات

تاریخ شروع به فعالیت سایت

23 مرداد 92
logo-samandehi

اولین و تنها سایت آموزش آتش نشانی و مباحث مرتبط در ساوه
و به روز ترین سایت به صورت آپدیت های روزانه و هفتگی در استان
برای دسترسی سریعتر به این پایگاه میتوانید از سه آدرس

www.kaveh125.ir
www.saveh125.ir
www.125saveh.ir

*************

تلگرام09102050323

ارسال نظر از طریق سایت

لیست دارو ها و موارد استفاده

گالری تصاویر سایت

گره ها و طناب ها NEW!

عضويت سريع

شناسه :
نام اصلي:
ايميل:
تايپ مجدد:
رمز عبور:
تايپ مجدد:
 

نجات یک دختر 8 ساله از میان دود و آتش
مصدومیت دو آتش نشان
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
آتش نشانان یک دختر 8 ساله را که پس از رخ دادن آتش سوزی در طبقه دهم یک مجتمع ساختمانی در غرب تهران در میان دود و آتش گرفتار شده و از ترس و دلهره قصد داشت خود را به پایین ساختمان پرت کند نجات دادند. سپس آتش نشانان با بکارگیری چندین رشته لوله آبدهی و تجهیزات خاموش کننده خاموش کردن آتش را از چند سو آغاز کردند و توانستند این آتش سوزی مهیب را در یک عملیات نفسگیر با شجاعت تمام، مهار و خاموش کنند.
همچنین در این آتش سوزی پس از خارج کردن محبوسین از میان شعله های آتش، بر اثر شدت آتش سوزی و دود فراوان دو آتش نشان فداکار دچار مصدومیت شدند که هر دوی آنها به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.در پی اعلام این خبر در همین سایت
با اعلام مرگ مغزی آتش نشان فداکار، «امید عباسی» خانواده وی رضایت خود را برای اهدای اعضا به بیماران نیازمند اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، در پی بروز آتش سوزی یکی از واحدهای مسکونی طبقه دهم یک ساختمان 10 طبقه واقع در غرب بزرگراه همت، شهرک شهید باقری، مجتمع مسکونی زیتون، دو آتش نشان بعد از نجات جان یک مادر و دو فرزندش که در آتش گرفتار بودند، به دلیل دودزدگی و حرارت بالا در وضعیت وخیمی قرار می‌گیرند و به علت شدت مصدومیت به بیمارستان منتقل شدند.
براساس گزارش این خبر، یکی از این آتش نشانان به نام"امید عباسی" از روز گذشته در بخش مراقبت های ویژه بستری و تحت مراقبت پزشکان بود که متاسفانه پس از جدال با زندگی، در نهایت دچار مرگ مغزی شده و خانواده وی نیز پس از هماهنگی های لازم رضایت خود را برای اهدای اعضا اعلام کردند.
بر همین اساس، «امید قبادی»، معاون فرهنگی و مسئول هماهنگ‌کنندگان اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز از انتقال پیکر آتش‌نشان مرگ مغزی شده برای اهدای اعضا به بیمارستان مسیح دانشوری خبر داد.
گفتنی است ؛ این آتش‌نشان 35 ساله با عنوان فرمانده ایستگاه 68 آتش نشانی از سال 1379 پس از گذراندن دوره های آموزشی به استخدام سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درآمد و با از خود گذشتگی و فداکاری برای نجات جان همنوعان خود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و رشادت و ایثارآتش نشانان را بار دیگر به تصویر کشید.
 
ظهر امروز پیکر مطهر آتش نشان شجاع تهرانی، شهید "امید عباسی " که در حادثه آتش سوزی یک منزل مسکونی وبه هنگام نجات یک شهروند به شهادت رسید، در آرامگاه شهدای آتش نشانی پایتخت در بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، پیکر این مامور سازمان آتش نشانی تهران صبح امروز در میان حزن و اندوه جمع کثیری از مردم شهید پرور تهران و آتش نشانان از مقابل منزل ایشان به ستاد مرکزی سازمان آتش نشانی تهران منتقل و بعد از انجام مراسم عزاداری به بهشت زهرا(س) تشییع و نیز پس از ادای نماز، در آرامگاه شهدای آتش نشانی تدفین شد.
درمراسم تشییع و تدفین شهید "امید عباسی"، شماری از مدیران و کارکنان و نیروهای عملیاتی آتش نشانی تهران و جمعی از نیروهای آتش نشانی شهرستان ها، همچنین خانواده و بستگان این شهید و جمع کثیری از مردم تهران شرکت داشتند.
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تاکنون 114 جانباز و 39 شهید تقدیم ملت شهید پرور کرده است.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهید «امید عباسی» روز پنج شنبه دوم خرداد ماه 1392 از ساعت 16:30 الی 18 درمسجد جامع شهرک غرب واقع در میدان صنعت برگزار خواهد شد.

به نقل از سایت 125

علیرضا دبیر اقدام شهید امید عباسی، آتش‌نشان فداکار تهرانی را نمونه کامل " ایثار"  و  " از خودگذشتگی " معرفی کرد و از رسانه‌های جمعی خواست با پوشش ویژه این اقدام قهرمانانه، به رشد و توسعه مردم‌دوستی کمک کنند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، به نقل از شهرداری تهران، عضو هیات رییسه شورای شهر تهران که در مراسم تشیع پیکر آتش‌نشان فداکار تهرانی حضور پیداکرده بود افزود: شاید اگر چنین اقدام متهورانه ای در هر یک از کشورهای دنیا اتفاق می افتاد بسیاری از کارگردان ها، نویسندگان و روزنامه ها اولویت اصلی کارشان را بر معرفی یک قهرمان جدید اختصاص می دادند. فیلم زندگی و لحظه ی فداکاری او را می‌ساختند، رمان های جذاب و تاثیرگذار می‌نوشتند و صفحات نخست روزنامه‌هایشان را به درج تصویر او اختصاص می دادند. اقداماتی که هم مورد توجه مخاطبان آنها قرار می‌گرفت و هم به بنیان گذاشتن یک ارزش اخلاقی کامل کمک می کرد.
دبیر با طرح این سوال که مگر «قهرمان» کیست؟ ادامه داد: به نظر شما برای قهرمان پیداکردن، اسوه و اسطوره معرفی کردن چه باید کرد؟ چه قدر باید هزینه داد؟ قهرمان های حقیقی همین شهدایی هستند که یک زمان در میدان دفاع از آب و خاک و این زمان در مسیر نجات جان هم‌نوعشان ایثار می کنند. قهرمان‌هایی که یقینا مردم با تمام وجودآنها را قهرمان می‌دانند. با این اوصاف چرا آن‌گونه که باید منزلت و قدرشان را  نشان نمی دهیم؟
قهرمان سابق المپیک با اشاره به مصوبه پر اهمیت شورای شهر تهران مبنی بر معرفی این چهره های ایثارگر به عنوان شهید و یا جانباز ، افزود: امروز در حاشیه مراسم تشییع شهید عباسی به این فکر می کردم که چنین مصوبه ای چقدر موضوعیت داشت و انصافا حداقل کاری بود که می شد در قبال این ازخودگذشتگی بزرگ صورت داد.
دبیر با اشاره به این مطلب که امیدعباسی یکی از چهره‌های ورزشی فعال سازمان آتش‌نشانی بود در پایان خاطرنشان کرد: باید به طور مکرر تاثیر فرهنگ پهلوانی و جوانمردی را تبلیغ کنیم. ورزشکاران در طول تاریخ دستگیر و پناه مردم بوده‌اند و به همین دلیل جزو مراجع اجتماعی جامعه به شمار می رفتند. پهلوان و عیار و لوطی حقیقی همین شهید عباسی ها هستند، نه آنها که به اشتباه وارد عرصه ورزش شده و متاسفانه گاه می شنویم که به پشتوانه زور بازویشان مردم را می آزارند.


نجات یک دختر 8 ساله از میان دود و آتش
ارسال شده در مورخه : ، -78 فروردين ماه، -621 توسط مهرداد شاهرخ  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تخلیه در شرایط اضطراری  [ يكشنبه، 27 فروردين ماه، 1396 ] 2761 مشاهده
 هشدار آتش‌سوزی با ارسال پیامک دودی به تلفن �  [ دوشنبه، 19 بهمن ماه، 1394 ] 4034 مشاهده
 کپسول آتش نشانی باران مازند  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1763 مشاهده
 خاموش کننده آتش در ماشین  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1284 مشاهده
 آبگرفتگی در خیابان های شهر ساوه  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1220 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب