آتش نشانی-اخبار حوادث و آموزش - امداد و نجات fire house NFSI - توپ اطفای حریق Rufo - Rufo Fire Extinguisher Ball

تماس 09102050323

logo-samandehi

آتش نشانی - امداد و نجات
شروع به فعالیت 23-5-92
دریافت مجوز 17-8-94
دارای مجوز
نشر دیجیتال برخط به شماره 2324 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

و همچنین مجوز رسانه برخط اختصاصی با کد شامد 1-1-698164-65-3-1 از سامانه محتوای فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

دامنه های اختصاصی ما:
www.saveh125.ir
www.125saveh.ir


شماره های تماس مدیر سایت :

09102050323

09999901250

(کارشناس مدیریت و فرماندهی در حریق و حوادث آتش نشان مهرداد شاهرخ)

---------------------------------------

آدرس وب سایت تازه تاسیس آتش نشانی شهرصنعتی کاوه

www.kaveh125.ir

منوی اصلی

جشنواره وب

توپ اطفای حریق Rufo

Rufo Fire Extinguisher Ball

 

برای دیدن تصاویر در سایز بزرگتر روی عکس کلیک کنید

    

آتش‌سوزی یکی از حوادث غیرمترقبه‌ای است که همواره برای انسان خسارت‌های مالی و جانی به بار آورده است. ما همواره برای جلوگیری از بروز این حادثه، اقدام به رعایت اصول ایمنی و کنترلی همچون بازدید شیرهای گاز و تابلوهای برق، دور نگه‌داشتن مواد آتش‌زا از حرارت و نور مستقیم آفتاب و خارج کردن این مواد از دسترس کودکان و اعمالی نظیر این کرده‌ایم. خرید ابزارهای اطفای حریق و کنترل آتش‌سوزی از دیگر اقداماتی است که می‌توان برای جلوگیری از انتشار حریق انجام داد. کپسول‌های اطفای حریق از بارزترین این کالاها به شمار می‌آیند. اما مشکل این کپسول‌ها که در سایزهای مختلف در بازار موجود است، نیاز به حضور فردی برای استفاده از کپسول است. این مورد باعث کند شدن روند کنترل آتش می‌گردد. بنابراین باید به دنبال وسیله‌ای بود که در کنار قابلیت‌های کپسول آتش‌نشانی خللی در کنترل آتش‌سوزی ایجاد نکند.
کشور آلمان با استفاده از یک فن‌آوری جالب، اقدام به طراحی یک وسیله برای کنترل آتش، در کمترین زمان ممکن کرده است. این وسیله، توپ ضد حریق است. شرکت Rufo با تولید این توپ با وزن بسیار مناسب 1.3 کیلوگرم و روکش پلاستیکی ضدآب، محصولی جالب را روانه بازار نمود که حتی کودکان نیز بتوانند از انتشار آتش جلوگیری نمایند. با قرار دادن این توپ در مکان‌های مناسب، به محض زبانه کشیدن اولین شعله‌های آتش در آن مکان و رسیدن دمای توپ به حدود 70 درجه سانتی‌گراد، به طور خودکار منفجر خواهد شد. انفجار این توپ با صدایی حدود 101 db (دسی‌بل) همراه است که خود هشدار صوتی مناسبی است. با انفجار این توپ، پودر داخل آن بر روی آتش به اندازه 9 مترمکعب پخش شده و مانع از انتشار آن می‌شود. این محصول قابلیت شارژ شدن ندارد. عمر مفید توپ ضد حریق 5 سال است.
کپسول ضد حریق RUFO دارای استاندارد اروپا (CE) بوده و می‌توان از آن در منزل، محل کار، خودرو، هتل، مراکز خرید، پمپ‌بنزین، پمپ گاز، انبار مواد قابل اشتعال (مواد شیمیایی، کاغذ، کارتن و .. )، مجاور کابل‌ها و تابلوهای برق، دیتاسنتر و ... استفاده کرد. همچنین این توپ را می توان در محیط‌هایی چون سقف کاذب، داخل کف کاذب، مجاور سینی کابل برق و مانند آن‌ها تعبیه کرد.

    ابعاد  : 135x135x135 میلی متر
    سایر توضیحات   : - توپ ضدحریق به شکل کروی با کاربری آسان برای تمامی سنین از بزرگسال تا کودکان- وزن توپ 1.3 کیلوگرم- توپی با قطر 13.5 سانتی‌متر و محیط 45 سانتی‌متر- عملکرد اتوماتیک در صورت 3 تا 5 ثانیه تماس با حرارت 70 درجه سانتی‌گراد- حاوی پودر اطفاء حریق که موجب پخش شدن پودر روی آتش شده و نیازی نیست حتما به آتش نزدیک شوید- دارای پایه جهت نصب روی دیوار، پیشنهاد می‌شود در ارتفاع 30 سانتی‌متری از مکان‌هایی که احتمال ایجاد آتش‌سوزی وجود دارد نصب شود- دارای دو جفت پیچ و رول‌پلاک جهت نصب- پوشش فضای 9 متر مکعب حین عملکرد- بدون نیاز به بازرسی سالیانه با طول عمر مفید 5 سال- اطفاء حریق پیش از انتشار آن- صدای عملکرد آن مانند یک هشدار برای اطرافیان است- توپ با روکش پلاستیکی ضد آب 

قیمت این توپ به نقل از سایت دیجی کالا ؛ حدوداً بین 110 تا 120 هزار تومان میباشد.

www.saveh125.ir

www.digikala.ir

******************************************************

خبر تکمیلی به نقل از وارد کنند این محصول:

 

بزرگترین حریق ها با کوچکترین شعله ها ایجاد می شوند.حوادث دلخراشی از قبیل شین آباد ، خیابان جمهوری و یا آتش سوزی خودرو های اسکانیا همگی به راحتی قابل پیشگیری بودند.

توپ ضد حریق ، تجهیزی است بسیار جدید و کارآمد در حوزه اطفا حریق.عملکرد این محصول ، بدون نیاز به اپراتور بوده و صرفا در صورت تماس با شعله در کمتر از سه ثانیه ، به صورت اتوماتیک اقدام به اطفا حریق می نماید.

در قیاس با سایر آتش خاموش کن های مرسوم ، این محصول برای تمام گرید های آتش سوزی (A , B , C ) قابل استفاده می باشد.استفاده از آن بزرگترین حریق ها با کوچکترین شعله ها ایجاد می شوند.حوادث دلخراشی از قبیل شین آباد ، خیابان جمهوری و یا آتش سوزی خودرو های اسکانیا همگی به راحتی قابل پیشگیری بودند. توپ ضد حریق ، تجهیزی است بسیار جدید و کارآمد در حوزه اطفا حریق.عملکرد این محصول ، بدون نیاز به اپراتور بوده و صرفا در صورت تماس با شعله در کمتر از سه ثانیه ، به صورت اتوماتیک اقدام به اطفا حریق می نماید. در قیاس با سایر آتش خاموش کن های مرسوم ، این محصول برای تمام گرید های آتش سوزی (A , B , C ) قابل استفاده می باشد.استفاده از آن نیازی به تخصص نداشته و شکل و فیزیک آن به گونه ای است که هر شخص با هر سن به راحتی می تواند از آن استفاده کند. بر خلاف آتش خاموش کن های مرسوم ، به راحتی قابل انتقال بوده و نیازی به شارژ سالیانه ندارد.با استفاده از این محصول نیازی به نزدیک شدن به آتش نخواهد بود. نیازی به تخصص نداشته و شکل و فیزیک آن به گونه ای است که هر شخص با هر سن به راحتی می تواند از آن استفاده کند.

بر خلاف آتش خاموش کن های مرسوم ، به راحتی قابل انتقال بوده و نیازی به شارژ سالیانه ندارد.با استفاده از این محصول نیازی به نزدیک شدن به آتش نخواهد بود.

دریافت بروشور

دریافت کاتالوگ تخصصی

فصل سرما ، نیاز به گرما و ...
راهکاری جدید جهت پیشگیری از انتشار حریق
زمان حريق را مي توان به دو مرحله تقسيم كرد. مرحله اول،مرحله جرقه ( Ignition Phase ) است. مرحله تولد حريق، كه. دراين زمان، شعله زبانه كشيده و گسترش مي يابد و لايه دود به سمت سقف حركت مي كند. اين مرحله، عموما 5 تا 01 دقيقه طول ميكشد و اگر در اين زمان آتش مهار شود، افراد شانس خوبي براي نجات دارند و حتي ممكن است زمان براي مقابله با منبع حريق نيزدر اختيار باشد.
مرحله دوم، مرحله شعله ) Flame Phase ( ناميده مي شود؛ دراين مرحله، درجه حرارت دود چنان بالا مي رود كه شانس چنداني براي نجات انسان ها نيست. درجه حرارت تا 0111 درجه سانتيگرادنيز مي رسد و آتشنشانان براي تخليه افراد، دچار مشكل مي شوند.
در اين زمان، بايد براي جلوگيري از انتشار آتش تمهيداتي انديشيده شده باشد.استفاده از كپسول هاي آتش خاموش كن، يكي از روش هاي مرسوم است، اما اين روش، داراي معايبي جدي است.
سنگیني كپسول، احتیاج به آموزش و تمرین و دسترسي به آنان نيز در شرايطي كه در حلقه يا كانون حريق باشند، غير ممكن مي نمايد. در ضمن براي استفاده از اين وسايل نيز باید به اندازه كافي به كانون حریق نزدیك شد. روش هاي ديگر مانند استفاده از سنسور )حس گر( و آب پاش هاي سقفي نيز به علت قيمت و شيوه اجرا، براي واحدهاي كوچك و متوسط مسكوني، اداري، تجاري و صنعتي مقرون به صرفه نيست.
توپ اطفا حريق، يكي از خلاقيت هاي بشري است. استفاده از آن ساده و نتيجه اش، سريع و موثر است. توپ اطفا حريق، از نظر ظاهري كوچكتر از توپ پلاستيكي فوتبال است و كمتر از يك و نيم كيلوگرم وزن دارد. پودر آن محصول كارخانه Chemguard ايالات متحده بوده و جهت استفاده از آن فقط كافيست در زمان آتش سوزي، اين توپ را به طرف كانون حريق پرتاب نمود.. در مجاورت حريق و پس از 3 ثانيه، توپ منفجر شده و ذراتي را در محوطه اي به مساحت 4 متر مربع پخش مي كند كه سبب اطفا سريع آتش مي شوند.
اين توپ را مي توان در محل هاي مستعد حريق، مانند فیوزها، تابلوهای برق، انبارها نيز نصب كرد تا در غياب افراد و در زمان بروز آتش سوزي، خود به خود عمل كرده و حريق را در نطفه خفه كند استفاده از اين محصول به ويژه در اماكني كه امكان حضور دائم اپراتور در آن وجود ندارد و در زمانهايي كه محل خالي از سكنه است ) نيمه شب( توصيه مي شود.كاربري آسان اين محصول ، استفاده از آن را حتي براي كودكان در كلاس هاي اموزشي و در مناطق دور افتاده نيز ميسر مي نمايد.
اين توپ توانايي اطفا حريق ناشي از مواد معمولي، مواد و مايعات محترقه و برق را داراست.انفجار توپ فقط سبب پراكنده شدن ذرات خاموش كن در فضاي حريق ميشود و به افراد و اشيايي كه حتي در فاصله 01 سانتيمتري قرار دارند، كوچكترين آسيبي وارد نمي كند.
ذرات درون اين توپ ها نيز براي بدن و محيط زيست مضر و خطرناك نيستند. سبکي، سهولت استفاده، عدم نیاز به آموزش و تمرین،سرعت اطفا و سازگاری آن با محیط زیست، خصايصي است كه اين توپ را به عنوان اختراع برتر دهه اخير در نمايشگاه هاي مربوط به اطفا حريق مطرح كرده است.
این محصول مورد تایید سازمان آتش نشاني ، اداره بهداشت و ایمني پتروشیمي و دارای گواهي نامه های مرتبط زیست محیطي بوده و پودر آن توسط اداره استاندارد ایران مورد آزمایش و تایید قرار گرفته است.

مشخصات شرکت وارد کننده این محصول برای دریافت اطلاعات بیشتر
شركت راد اندیشان دیهیم )رادكو(
تهران – میرداماد - میدان كتابي - خیابان داود گل نبي – پلاک 14
تلفن: 26702602-26702606 ( 021 )
ایمیل : info@rudco.ir
سایت : www.rudco.ir

توپ اطفای حریق Rufo\\\\\\\\r\\\\\\\\nRufo Fire Extinguisher Ball
ارسال شده در مورخه : يكشنبه، 27 فروردين ماه، 1396 توسط mehrdad  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

mehrdad

مرتبط باموضوع :

 چهارشنبه سوری و حیوانات  [ چهارشنبه، 1 اسفند ماه، 1397 ] 2280 مشاهده
 اولویت برای ‌تکرار نشدن حادثه پلاسکو چیست؟  [ جمعه، 29 بهمن ماه، 1395 ] 457 مشاهده
 آنچه که آتش نشانان باید بدانند 2  [ چهارشنبه، 13 ارديبهشت ماه، 1396 ] 542 مشاهده
 توصیه‌های ایمنی چهارشنبه سوری  [ چهارشنبه، 1 اسفند ماه، 1397 ] 1202 مشاهده
 آدرس سایت های مراکز آتش نشانی بین المللی  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 2005 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب