آتش نشانی ساوه -اخبار حوادث و آموزش - امداد و نجات fire house NFSI - توصيه ها و هشدارهاي ايمني در خصوص استفاده از يخچال

09102050323

آتش نشانی - امداد و نجات

آمار سایت:

شروع به فعالیت 23-5-92

دریافت مجوز 17-8-94
logo-samandehi

www.kaveh125.ir
www.saveh125.ir
www.125saveh.ir

*************

تلگرام09102050323

منوی اصلی

توصيه ها و هشدارهاي ايمني در خصوص استفاده از يخچال

يخچالها بيشتر از همه وسائل برقي بكار مي روند ولي كمتر عيب مي كنند ولي در آب و هواي مختلف اشكالاتي بوجود مي آيد. هر چند اغلب مردم توجهي به كيفيت كار ي خچال يا فريزرشان ندارند . در مدرن ترين يخچالها كمپرسور و موتور با هم هستند بدون اينكه قسمت هاي متحرك مشخص باشد ولي بطور مداوم بايستي روغنكاري بشوند.
معمولا موتورها از نوعي هستند كه يك اتومات (فرمان خودكار ) دارند و وقتي كه سرعت لازم پيدا مي كند سيم پيچ كم كي قطع مي شود . يك كليد رله و خارج ا ز ظرفيت بطور جداگانه وجود دارند كه قابل سرويس هستند و دستگاه موتور را كامل ميكنند سيستم يخچالهاي مدرن يك كمپرسور پلمپ شده دارند كه پمپ آن فشار گاز را تبديل ميكند.
مبدل گرمايي شامل لوله ناز ك و خط كشش يكي ديگر از قطعات يخچال مي باشد . دستگاه تبخير شبكه ديگري از يخچال است كه شامل يك صفحه سرد كننده در قسمت نگهداري غذا و يك تبخير كننده در قسمت انجماد مي باشد . اين دستگاه به تنظيم صحيح درجه حرارت طبقه هاي مختلف يخچال نيز كمك ميكند.
هر قسمت مهم يخچال مثل كمپرسور يا موتور احتياج به سرويس دارند كه شما نميتوانيد درمنزل اينكار را بكنيد.
در بعضي مواقع قطعات گارانتي (تضمين شده ) هستند و د رنتيجه شما بايستي قطعات فوق را به مراكز تعمير يخچال بفرستيد ولي در صورت خراب شدن كمپرسور يا موتور بايستي آنها را عوض كرد كه در زير شرح داده ميشود.
عمر يخچال بايستي در حدود 15 تا 20 سال باشد . عيوبي كه براي يخچال پيش مي آيد از قبيل شكستگي قطعات ، قسمتهاي مكانيكي و غيره مي باشد . مشكلات الكتريكي اغلب مربوط به برق شهر ميشود كه با كمپرسور مطابقت ندارد . مثلأ اگر افت ولتاژ 110 ولت شود ممكن است باعث سوختن موت ور شود . اگر بار مدار زياد باشد وقتيكه يخچال عمل مي كند سبب سوختن فيوز ميشود.
عيوب كلي معمولأ با ايجاد صداي ناهنجار كه به گوش ميرسد بوجود ميايند.

در ولتاژ پايين كليد رله اي تيك تيك ميكند و باعث صداي موتور ميشود.
سيكل سرد كردن يخچال از كمپرسور به دستگاه ترا كم، لوله نازك ، خشك كن، مبدل گرمايي، تبخير كننده و صفحه سرد كننده و بازگشت به كمپرسور.

نقاط اتصال به سرعت باز و بسته ميشود اگر موتور روشن شود و كمي كار كند و بعداً بايستد عيب از رله است.
صداي تيك تيك پشت سر هم نشان دهنده اين است كه يك اتصالي در كوئل موتور وجود دارد كه بعداً باعث تغيير صداي موتور مي شود.
شهروندان بايد توجه داشته باشند كه هيچكدام از عيوب بالا در منزل رفع نميشود بنا براين بهتر است بعد از آگاه شدن از خرابي دستگاه ، آن را براي تعمير به دست متخصص مربوطه بسپارند.

توصیه ها و هشدارهای ایمنی در خصوص استفاده از یخچال\r\n\r\nیخچالها بیشتر از همه وسائل برقی بکار می روند ولی کمتر عیب می کنند ولی در آب و هوای مختلف اشکالاتی بوجود می آید. هر چند اغلب مردم توجهی به کیفیت کار ی خچال یا فریزرشان ندارند . در مدرن ترین یخچالها کمپرسور و موتور با هم هستند بدون اینکه قسمت های متحرک مشخص باشد ولی بطور مداوم بایستی روغنکاری بشوند.\r\nمعمولا موتورها از نوعی هستند که یک اتومات (فرمان خودکار ) دارند و وقتی که سرعت لازم پیدا می کند سیم پیچ کم کی قطع می شود . یک کلید رله و خارج ا ز ظرفیت بطور جداگانه وجود دارند که قابل سرویس هستند و دستگاه موتور را کامل میکنند سیستم یخچالهای مدرن یک کمپرسور پلمپ شده دارند که پمپ آن فشار گاز را تبدیل میکند.\r\nمبدل گرمایی شامل لوله ناز ک و خط کشش یکی دیگر از قطعات یخچال می باشد . دستگاه تبخیر شبکه دیگری از یخچال است که شامل یک صفحه سرد کننده در قسمت نگهداری غذا و یک تبخیر کننده در قسمت انجماد می باشد . این دستگاه به تنظیم صحیح درجه حرارت طبقه های مختلف یخچال نیز کمک میکند.\r\nهر قسمت مهم یخچال مثل کمپرسور یا موتور احتیاج به سرویس دارند که شما نمیتوانید درمنزل اینکار را بکنید.\r\nدر بعضی مواقع قطعات گارانتی (تضمین شده ) هستند و د رنتیجه شما بایستی قطعات فوق را به مراکز تعمیر یخچال بفرستید ولی در صورت خراب شدن کمپرسور یا موتور بایستی آنها را عوض کرد که در زیر شرح داده میشود.\r\nعمر یخچال بایستی در حدود 15 تا 20 سال باشد . عیوبی که برای یخچال پیش می آید از قبیل شکستگی قطعات ، قسمتهای مکانیکی و غیره می باشد . مشکلات الکتریکی اغلب مربوط به برق شهر میشود که با کمپرسور مطابقت ندارد . مثلأ اگر افت ولتاژ 110 ولت شود ممکن است باعث سوختن موت ور شود . اگر بار مدار زیاد باشد وقتیکه یخچال عمل می کند سبب سوختن فیوز میشود.\r\nعیوب کلی معمولأ با ایجاد صدای ناهنجار که به گوش میرسد بوجود میایند.\r\n\r\nدر ولتاژ پایین کلید رله ای تیک تیک میکند و باعث صدای موتور میشود.\r\nسیکل سرد کردن یخچال از کمپرسور به دستگاه ترا کم، لوله نازک ، خشک کن، مبدل گرمایی، تبخیر کننده و صفحه سرد کننده و بازگشت به کمپرسور.\r\n\r\nنقاط اتصال به سرعت باز و بسته میشود اگر موتور روشن شود و کمی کار کند و بعداً بایستد عیب از رله است.\r\nصدای تیک تیک پشت سر هم نشان دهنده این است که یک اتصالی در کوئل موتور وجود دارد که بعداً باعث تغییر صدای موتور می شود.\r\nشهروندان باید توجه داشته باشند که هیچکدام از عیوب بالا در منزل رفع نمیشود بنا براین بهتر است بعد از آگاه شدن از خرابی دستگاه ، آن را برای تعمیر به دست متخصص مربوطه بسپارند.
ارسال شده در مورخه : شنبه، 8 خرداد ماه، 1395 توسط mehrdad  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 ماموران کارگری را از برق گرفتگی نجات دادند  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1542 مشاهده
 پيشگيري  [ ، -78 فروردين ماه، -621 ] 1299 مشاهده
 کلمات و اصطلاحات آتش نشانی  [ پنجشنبه، 25 آذر ماه، 1395 ] 701 مشاهده
 آسانسورها  [ جمعه، 10 آذر ماه، 1396 ] 406 مشاهده
 ﺭﻧﮓ ﺻﺎﻋﻘﻪ رنگ رعد و برق  [ شنبه، 12 فروردين ماه، 1396 ] 1376 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب