آتش نشانی-اخبار حوادث و آموزش - امداد و نجات fire house NFSI - فلاش اور

تماس 09102050323

logo-samandehi

آتش نشانی - امداد و نجات
شروع به فعالیت 23-5-92
دریافت مجوز 17-8-94
دارای مجوز
نشر دیجیتال برخط به شماره 2324 از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

و همچنین مجوز رسانه برخط اختصاصی با کد شامد 1-1-698164-65-3-1 از سامانه محتوای فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

دامنه های اختصاصی ما:
www.saveh125.ir
www.125saveh.ir


شماره های تماس مدیر سایت :

09102050323

09999901250

(کارشناس مدیریت و فرماندهی در حریق و حوادث آتش نشان مهرداد شاهرخ)

---------------------------------------

آدرس وب سایت تازه تاسیس آتش نشانی شهرصنعتی کاوه

www.kaveh125.ir

منوی اصلی

جشنواره وب

فلاش اور! این پدیده خطرناک ترین لحظه حریق است . زمانی که اتاق سریعاً و با حالت انفجاری شعله ور می شود، فلاش اور اتفاق افتاده است .تعریف علمی فلاش اور  می گوید که این پدیده به علت بازخورد تابشی حرارت اتفاق می افتد. گرمای برخواسته از حرق توسط دیوارفوقانی( سقف) و محتویات اتاق جذب شده و دمای گازهای قابل اشتعال و اثاثیه منزل را تا دمای خودبخود سوزیشان بالا می برد . این بالا رفتن دما باعث بروز فلاش اور می شود.
منحنی حرارت - زمان فلاش اور
فلاش اور چندین تغییر اساسی در حرق را نشان می دهد:

1.     این پدیده پایانی بر یک عملیات مفید جستجو و نجات است. به عبارت دیگر باعث مرگ هر فردی محبوس در اتاق شعله ور خواه آتش نشان و خواه افراد دیگر می شود.

2.     همچنین پایان استفاده از خاموش کننده دستی برای اطفاء حریق را نشان می دهد .بعد از وقوع فلاش اور نیاز به اطفاء با هوز آتش نشانی است.

3.     نیز پایان مرحله اول حریق ( مرحله رشد ) و شروع مرحله دوم احتراق ( مرحله گسترش حریق ) را خبر می دهد.

4.     در نهایت فلاش اور بیان کننده تغییر وضعیت حریق از محتویات اتاق به خود ساختمان است.این ، شروع خطر ریزش آوار است. خطر بالقوه ریزش آوار از مرحله گسترش حریق شروع شده و در مرحله افت ( حتی بعد از خاموش شدن حرق ) به اوج خود می رسد.

فلاش اور در هر حریقی اتفاق نمی افتد.گاهی اوقات این پدیده رخ نمی دهد . در برخی حریق ها ، فلاش اور مدت زمان طولانی رخ نمی دهد.اما این پدیده می تواند ناگهانی و بدون علائم خاصی و درست در لحظه ورود آتش نشانان به صحنه حریق رخ دهد.آتش نشانی به اندازه کافی خطرناک است ، ما نمی خواهیم در عملیات اطفاء حریق قافلگیر شویم .

هنگام عملیات حریق ، فرماندهان و آتش نشانان ممکن است به کند کردن فلاش اور در اتاق در حال سوختن ، نیاز داشته باشند.برای کند کردن آن ،شما ممکن است  چندین دقیه را وقت صرف کنید که می تواند حساس باشد . برای مثال شما ممکن است برای عملیات جستجو و نجات در اتاق درحال سوختن و یا رفتن به بالای حرق برای نجات یک مصدوم محبوس در حرق نیازمند کند کردن فلاش اور باشید .و یا برای قرار دادن و عملیات با هوز (شلنگ) برای ضربه اولیه به حرق نیاز به چند دقیقه زمان دارید که می خواهید با بتاخیر انداختن فلاش اور آنرا بدست آورید.

سه روش برای جلوگیر از فلاش اور

1.     انجام تهویه : با بازکردن در ها و پنجره های اتاق در حال سوختن ، شمت می توانید گرمای انیاشته شده در اتاق را آزاد کنید .

 

 این روش زمانی که حریق در ابتدای مرحله رشد قرار دارد و اتاق پر از دود شده و هنوز خیلی داغ نشده موثر ترین روش است . این روش با آزاد سازی گرمای اتاق و کند کردن اثر بازخورد تابشی ، فلاش اور را کند کرده و خطر وقوع آن را کاهش می دهد این روش همچنین قدرت دید در اتاق پر از دود را برای عملیات جستجو و نجات بهبود می بخشد.

2.     تهویه نکرده : در برخی حرق ها ، انجام عملی ، عکس عمل بالا می تواند سبب بتاخیر انداختن فلاش اور شود . با تهویه نکردن و در عوض بستن درها و پنجره ها ی اتاق در حال سوختن ، شما می توانید فلاش اور را به تاخیر بیندازید. این روش زمانی که اتاق پر از دود شده و حرارت بسیار بالاست و با توجه به منحنی بالا که فلاش اور ،درست ، در پایان مرحله اول و قبل از شروع مرحله دوم حرق رخ می دهد بیشترین کارایی را دارد . استدلال منطقی تاکتیک عدم تهویه این است که به دلیل کمبود اکسیژن ، آهنگ حرق کند شده که آن نیز به نوبه خود انباشته شده گرم  در اتاق را کند می کند و باعث بتاخیر افتادن فلاش اور در اتاق بسیار داغ می شود . این عمل خود سبب کند شدن اثر بازخورد تابشی میشود . آهنگ سوختن  در حرق به عوامل زیادی بستگی دارد ولی بیشترین اثر آنرا مقدار اکسیژن بکار رفته شده برای شعلع وری دارد . یک مثال برای زمانی که شما ممکن است در را ببندید و حریق را تهویه نکنید تا فلاش اور را بتاخیر بیندازید زمانی است که در پهن کردن هوز (شلنگ) تاخیر ایجاد شده و همه افراد در بیرون اتاق در حال سوختن هستند و اتاق برای ورود و انجان عملیات جستجو و نجات بسیار داغ است.

3.     خاموش کننده دستی : تخلیه خاموش کننده دستی می تواند موقتاً حرارت پایین اتاق در حال سوختن را خنک کند و فلاش اور را بتاخیر بیندازد.

برای اجتناب از به دام افتادن آتش نشانان توسط  فلاش اور ، آنها باید علائم  هشدار دهنده وقوع فلاش اور را بدانند.

علائم  هشدار دهنده وقوع فلاش اور:دو علامت برای نشاندادن خطر فلاش اور  وجود دارد:

گرمای مخلوط با دود و "رول اور"(ROLL OVER)

1.     گرما :هنگامی که گرما با دود مخلوط می شود ، آتش نشانان را مجبور می کند که برای ورود به اتاق و انجام عملیات جستجو و نجات دولا شده و روی زانوها و دستها حرکت کنند . در این حالت باید توجه شود که ایتن از علائم وقوق خطر فلاش اور است و ممکن است اتفاق بیافتد. تجمع حرارت در یک اتاق پراز دود زنگ خطری برای آزاد شدن این گرما و وقوع فلاش اور است اگر گرمای یک اتاق پراز دود سبب می شود که ما چهاردست و پا نزدیک کفاتاق حرکت کنیم ، باید خطر وقوع فلاش اور را مد نظر قرار دهیم .اگر گرمای مخلوط با دود کمی وجود دارد و یا اصلاٌ وجود ندارد ، پس خطر وقوع فلاش اور خیل کمتر است .

2.     " رول اور " : رول اور یک اصطلاح فنی در آتش نشانی برای ظهور روشنایی های مختصر و گاه وبیگاه در شعله مخلوط اب دود در سقف است .این پدیده معمولاً از بیرون اتاق در حال سوختن و زمانی که آتش نشانان منتظرند تا آب در هوز ( شلنگ) جریان پیدا کند ، قابل مشاهده است .هنگامی که درب اتاق در حال سوختن اندکی باز می شود و دود به سمت راهرو حرکت می کند ، دود ممکن است درون شعله های نامظم و گاه و بیگاه  ، مشتعل شود. رول اور توسط گاز های قابل اشتعال داغ در دود که درون شعله یا روشنایی کوچکی که با اکسیژن هوا مخلوط شده است ، مشتعل شود ، ایجاد می شود .فلاش اور  از دیگر علائم هشدار دهنده  وقوع فلاش اور ، فلاش اوری است که از دود خارج شده از درگاه یا روزنه های پنجره اتاق در حال سوختن  قابل مشاهده است و قبل از فلاش اور اصلی اتفاق می افتد. هنگاهی که یکی از این علائم مشاهده گردید و خطر وقوع فلاش اور وجود داشت ، روشهای جستجوی دفاعی باید توسط آتش نشان ها مورد استفاده قرار گیرد  .هرگاه خطر وقوع فلاش اور وجود داشته باشد ، روشها و تاکتیک های استاندارد باید کوتاه و مختصر شده و روش جستجو و نجات دفاعی باید جایگزین گردد.

روشهای جستجوی دفاعی:

دو روش جستجوی دفاعی برای کاهش خطر آسیب دیدگی و مرگ ناشی از فلاش اور وجود دارد :

 1.کنار راهرو(در گاه ) :آتش نشان باید پشت درب را از احتمال وجود مصدوم کنترل کند آنگاه وارد راهرو و یا اتاق شود البته نه بیش از یک ونیم متر ( 5 فوت ) ، کف اتاق را به حالت جارویی جستجو کند ، مراقب افراد بیهوش باشد ،اعلام خطر کند و آنها را صدا کند و منتظر پاسخ باشد . اگر پاسخی نیامد در را ببندد و منتظر هوز (شلنگ) باشد . هنگامی که هوز رسید ، جستجو و نجات را از پشت هوز انجام دهید ، اتاق و فضاهای اطراف هوز را جستجو کنید .

2.کنار پنجره: هنگاهی که پنجره بر اثر گرمای حریق می شکند یا توسط آتش نشانان باز می شود و دود فوق العاده داغ و " رول اور " در دود مشاهده می شود ، آتش نشان باید از ورود به اتاق خودداری کرده و بصورت چهار دست و توسط ابزاری ناحیه زیر پنجره را به شکل جارویی جستجو کنند. در بسیاری از موارد بر اثر ریزش در کنار پنجره ، فردی درست زیر تاقچه پنجره سقوط کرده است . اگر مصدومی پیدا شد ، آتش نشان باید قادر باشد از زیر دود های بسیار داغ و برق شعله های خارج شده از پنجره ، چهار دست و پا حرکت کرده و مصدوم را با ایمنی کامل به بیرون از پنجره بفرستد.

بعد از وقوع فلاش اور ، نقطع بی بازگشت فرا می رسد . نقطه ای که یک آتش نشان محبوس شده نجات نخواهد یافت و به در و یا پنجره ای که از آن وارد شده ، نخواهد رسید . چقدر یک آتش نشان می تواند در درون یک اتاق در حال سوختن باشد و هنوز بتواند زنده از درب اتاق خارج شود و بعد از وقوع فلاش اور متحمل آسیب جدی نگردد؟ سوال میلیون دلاری این است که یک آتش نشان در یک اتاق بسیاد داغ در حال سوختن که احتمال وقوع فلاش اوردر آن زیاد است تا چه فاصله ای باید وارد شود؟

بالای 1.5 متر نقطه بی بازگشت است ما می توانیم این فاصله را با قرار دادن کنار هم چندین مدرک و دلیل ، محاسبه و اثبات کنیم.

برای مثال آزمایشات انجام شده در کالیفرنیا در سال 1960 نشان داد که حریقی با حرارت 138 c -196 c(280 F-320 F) سبب آسیب های شدید و تخریب پوست موضعی می شود .همچنین میانگین دما در اتاقی که فلاش اور اتفاق افتاده است بین 538c-852c است . و بر اساس آزمایشات حرکت و زمان در هند بوک ایمنی حریق ، یک شخص در حال راه رفتن بطور متوسط حدود 76 سانتیمتر در هر ثانیه حرکت می کند . اکنون سوال اینست : لباسهای محافظتی آتش نشان چقدر می تواند دمای بین 538 c – 852 c را قبل از اینکه آتش نشان دچار سوختگی شدید شود ، تحمل کند ؟ اگر شعله ای با 538 c حرارت در اتاق در حال سوختن وجود داشته باشد که در همان لحظه دچار فلاش اور شده است . آتش نشانی 1.5 متر درون اتاق باشد ، و با سرعت 76 سانتیمتر در ثانیه به سمت راهرو سینه خیز برگردد ، بین 538 c-852 c حرارت را در قسمتهای در معرض حریق پوست یا لوازم اطفاء به مدت 2 ثانیه احساس خواهد کرد.در این حالت ، آتش نشان دچار هیچگونه سوختگی نخواهد شد .

اگر می گویید که 3 متر داخل اتاقی که احتمال فلاش اور دارد ، شوید و فلاش اور اتفاق بیفتد و شما سعی کنید که فرار کنید ، حرارتی بین 538 c-852c را برای 4 ثانیه تجربه خواهید کرد .

5.4متر رفتن به داخل اتاقی که فلاش اور اتفاق خواهد افتاد و شما باید سینه خیز فرار کنید ، شش ثانیه زمان می برد . درباره اش  فکر کنید.

فلاش اور! این پدیده خطناک ترین لحظه حریق است . زمانی که اتاق سریعاً و با حالت انفجاری شعله ور می شود، فلاش اور اتفاق افتاده است .تعریف علمی فلاش اور می گوید که این پدیده به علت بازخورد تابشی حرارت اتفاق می افتد. گرمای برخواسته از حرق توسط دیوارفوقانی( سقف) و محتویات اتاق جذب شده و دمای گازهای قابل اشتعال و اثاثیه منزل را تا دمای خودبخود سوزیشان بالا می برد . این بالا رفتن دما باعث بروز فلاش اور می شود.\r\n\r\nمنحنی حرارت - زمان فلاش اور\r\n\r\n \r\n\r\nفلاش اور چندین تغییر اساسی در حرق را نشان می دهد \r\n\r\n1. این پدیده پایانی بر یک عملیات مفید جستجو و نجات است. به عبارت دیگر باعث مرگ هر فردی محبوس در اتاق شعله ور خواه آتش نشان و خواه افراد دیگر می شود.\r\n\r\n2. همچنین پایان استفاده از خاموش کننده دستی برای اطفاء حریق را نشان می دهد .بعد از وقوع فلاش اور نیاز به اطفاء با هوز آتش نشانی است.\r\n\r\n3. نیز پایان مرحله اول حریق ( مرحله رشد ) و شروع مرحله دوم احتراق ( مرحله گسترش حریق ) را خبر می دهد.\r\n\r\n4. در نهایت فلاش اور بیان کننده تغییر وضعیت حریق از محتویات اتاق به خود ساختمان است.این ، شروع خطر ریزش آوار است. خطر بالقوه ریزش آوار از مرحله گسترش حریق شروع شده و در مرحله افت ( حتی بعد از خاموش شدن حرق ) به اوج خود می رسد.\r\n\r\nفلاش اور در هر حریقی اتفاق نمی افتد.گاهی اوقات این پدیده رخ نمی دهد . در برخی حریق ها ، فلاش اور مدت زمان طولانی رخ نمی دهد.اما این پدیده می تواند ناگهانی و بدون علائم خاصی و درست در لحظه ورود آتش نشانان به صحنه حریق رخ دهد.آتش نشانی به اندازه کافی خطرناک است ، ما نمی خواهیم در عملیات اطفاء حریق قافلگیر شویم .\r\n\r\nهنگام عملیات حریق ، فرماندهان و آتش نشانان ممکن است به کند کردن فلاش اور در اتاق در حال سوختن ، نیاز داشته باشند.برای کند کردن آن ،شما ممکن است چندین دقیه را وقت صرف کنید که می تواند حساس باشد . برای مثال شما ممکن است برای عملیات جستجو و نجات در اتاق درحال سوختن و یا رفتن به بالای حرق برای نجات یک مصدوم محبوس در حرق نیازمند کند کردن فلاش اور باشید .و یا برای قرار دادن و عملیات با هوز (شلنگ) برای ضربه اولیه به حرق نیاز به چند دقیقه زمان دارید که می خواهید با بتاخیر انداختن فلاش اور آنرا بدست آورید.\r\n\r\nسه روش برای جلوگیر از فلاش اور\r\n\r\n1. انجام تهویه با بازکردن در ها و پنجره های اتاق در حال سوختن ، شمت می توانید گرمای انیاشته شده در اتاق را آزاد کنید .\r\n\r\n \r\n\r\n این روش زمانی که حریق در ابتدای مرحله رشد قرار دارد و اتاق پر از دود شده و هنوز خیلی داغ نشده موثر ترین روش است . این روش با آزاد سازی گرمای اتاق و کند کردن اثر بازخورد تابشی ، فلاش اور را کند کرده و خطر وقوع آن را کاهش می دهد این روش همچنین قدرت دید در اتاق پر از دود را برای عملیات جستجو و نجات بهبود می بخشد.\r\n\r\n2. تهویه نکرده در برخی حرق ها ، انجام عملی ، عکس عمل بالا می تواند سبب بتاخیر انداختن فلاش اور شود . با تهویه نکردن و در عوض بستن درها و پنجره ها ی اتاق در حال سوختن ، شما می توانید فلاش اور را به تاخیر بیندازید. این روش زمانی که اتاق پر از دود شده و حرارت بسیار بالاست و با توجه به منحنی بالا که فلاش اور ،درست ، در پایان مرحله اول و قبل از شروع مرحله دوم حرق رخ می دهد بیشترین کارایی را دارد . استدلال منطقی تاکتیک عدم تهویه این است که به دلیل کمبود اکسیژن ، آهنگ حرق کند شده که آن نیز به نوبه خود انباشته شده گرم در اتاق را کند می کند و باعث بتاخیر افتادن فلاش اور در اتاق بسیار داغ می شود . این عمل خود سبب کند شدن اثر بازخورد تابشی میشود . آهنگ سوختن در حرق به عوامل زیادی بستگی دارد ولی بیشترین اثر آنرا مقدار اکسیژن بکار رفته شده برای شعلع وری دارد . یک مثال برای زمانی که شما ممکن است در را ببندید و حریق را تهویه نکنید تا فلاش اور را بتاخیر بیندازید زمانی است که در پهن کردن هوز (شلنگ) تاخیر ایجاد شده و همه افراد در بیرون اتاق در حال سوختن هستند و اتاق برای ورود و انجان عملیات جستجو و نجات بسیار داغ است.\r\n\r\n3. خاموش کننده دستی تخلیه خاموش کننده دستی می تواند موقتاً حرارت پایین اتاق در حال سوختن را خنک کند و فلاش اور را بتاخیر بیندازد.\r\n\r\nبرای اجتناب از به دام افتادن آتش نشانان توسط فلاش اور ، آنها باید علائم هشدار دهنده وقوع فلاش اور را بدانند.\r\n\r\nعلائم هشدار دهنده وقوع فلاش اور دو علامت برای نشاندادن خطر فلاش اور وجود دارد \r\n\r\nگرمای مخلوط با دود و "رول اور"(ROLL OVER)\r\n\r\n1. گرما هنگامی که گرما با دود مخلوط می شود ، آتش نشانان را مجبور می کند که برای ورود به اتاق و انجام عملیات جستجو و نجات دولا شده و روی زانوها و دستها حرکت کنند . در این حالت باید توجه شود که ایتن از علائم وقوق خطر فلاش اور است و ممکن است اتفاق بیافتد. تجمع حرارت در یک اتاق پراز دود زنگ خطری برای آزاد شدن این گرما و وقوع فلاش اور است اگر گرمای یک اتاق پراز دود سبب می شود که ما چهاردست و پا نزدیک کفاتاق حرکت کنیم ، باید خطر وقوع فلاش اور را مد نظر قرار دهیم .اگر گرمای مخلوط با دود کمی وجود دارد و یا اصلاٌ وجود ندارد ، پس خطر وقوع فلاش اور خیل کمتر است .\r\n\r\n2. " رول اور " رول اور یک اصطلاح فنی در آتش نشانی برای ظهور روشنایی های مختصر و گاه وبیگاه در شعله مخلوط اب دود در سقف است .این پدیده معمولاً از بیرون اتاق در حال سوختن و زمانی که آتش نشانان منتظرند تا آب در هوز ( شلنگ) جریان پیدا کند ، قابل مشاهده است .هنگامی که درب اتاق در حال سوختن اندکی باز می شود و دود به سمت راهرو حرکت می کند ، دود ممکن است درون شعله های نامظم و گاه و بیگاه ، مشتعل شود. رول اور توسط گاز های قابل اشتعال داغ در دود که درون شعله یا روشنایی کوچکی که با اکسیژن هوا مخلوط شده است ، مشتعل شود ، ایجاد می شود .فلاش اور از دیگر علائم هشدار دهنده وقوع فلاش اور ، فلاش اوری است که از دود خارج شده از درگاه یا روزنه های پنجره اتاق در حال سوختن قابل مشاهده است و قبل از فلاش اور اصلی اتفاق می افتد. هنگاهی که یکی از این علائم مشاهده گردید و خطر وقوع فلاش اور وجود داشت ، روشهای جستجوی دفاعی باید توسط آتش نشان ها مورد استفاده قرار گیرد .هرگاه خطر وقوع فلاش اور وجود داشته باشد ، روشها و تاکتیک های استاندارد باید کوتاه و مختصر شده و روش جستجو و نجات دفاعی باید جایگزین گردد.\r\n\r\nروشهای جستجوی دفاعی \r\n\r\nدو روش جستجوی دفاعی برای کاهش خطر آسیب دیدگی و مرگ ناشی از فلاش اور وجود دارد \r\n\r\n 1.کنار راهرو(در گاه ) آتش نشان باید پشت درب را از احتمال وجود مصدوم کنترل کند آنگاه وارد راهرو و یا اتاق شود البته نه بیش از یک ونیم متر ( 5 فوت ) ، کف اتاق را به حالت جارویی جستجو کند ، مراقب افراد بیهوش باشد ،اعلام خطر کند و آنها را صدا کند و منتظر پاسخ باشد . اگر پاسخی نیامد در را ببندد و منتظر هوز (شلنگ) باشد . هنگامی که هوز رسید ، جستجو و نجات را از پشت هوز انجام دهید ، اتاق و فضاهای اطراف هوز را جستجو کنید .\r\n\r\n2.کنار پنجره هنگاهی که پنجره بر اثر گرمای حریق می شکند یا توسط آتش نشانان باز می شود و دود فوق العاده داغ و " رول اور " در دود مشاهده می شود ، آتش نشان باید از ورود به اتاق خودداری کرده و بصورت چهار دست و توسط ابزاری ناحیه زیر پنجره را به شکل جارویی جستجو کنند. در بسیاری از موارد بر اثر ریزش در کنار پنجره ، فردی درست زیر تاقچه پنجره سقوط کرده است . اگر مصدومی پیدا شد ، آتش نشان باید قادر باشد از زیر دود های بسیار داغ و برق شعله های خارج شده از پنجره ، چهار دست و پا حرکت کرده و مصدوم را با ایمنی کامل به بیرون از پنجره بفرستد.\r\n\r\nبعد از وقوع فلاش اور ، نقطع بی بازگشت فرا می رسد . نقطه ای که یک آتش نشان محبوس شده نجات نخواهد یافت و به در و یا پنجره ای که از آن وارد شده ، نخواهد رسید . چقدر یک آتش نشان می تواند در درون یک اتاق در حال سوختن باشد و هنوز بتواند زنده از درب اتاق خارج شود و بعد از وقوع فلاش اور متحمل آسیب جدی نگردد؟ سوال میلیون دلاری این است که یک آتش نشان در یک اتاق بسیاد داغ در حال سوختن که احتمال وقوع فلاش اوردر آن زیاد است تا چه فاصله ای باید وارد شود؟\r\n\r\nبالای 1.5 متر نقطه بی بازگشت است ما می توانیم این فاصله را با قرار دادن کنار هم چندین مدرک و دلیل ، محاسبه و اثبات کنیم.\r\n\r\nبرای مثال آزمایشات انجام شده در کالیفرنیا در سال 1960 نشان داد که حریقی با حرارت 138 c -196 c(280 F-320 F) سبب آسیب های شدید و تخریب پوست موضعی می شود .همچنین میانگین دما در اتاقی که فلاش اور اتفاق افتاده است بین 538c-852c است . و بر اساس آزمایشات حرکت و زمان در هند بوک ایمنی حریق ، یک شخص در حال راه رفتن بطور متوسط حدود 76 سانتیمتر در هر ثانیه حرکت می کند . اکنون سوال اینست لباسهای محافظتی آتش نشان چقدر می تواند دمای بین 538 c – 852 c را قبل از اینکه آتش نشان دچار سوختگی شدید شود ، تحمل کند ؟ اگر شعله ای با 538 c حرارت در اتاق در حال سوختن وجود داشته باشد که در همان لحظه دچار فلاش اور شده است . آتش نشانی 1.5 متر درون اتاق باشد ، و با سرعت 76 سانتیمتر در ثانیه به سمت راهرو سینه خیز برگردد ، بین 538 c-852 c حرارت را در قسمتهای در معرض حریق پوست یا لوازم اطفاء به مدت 2 ثانیه احساس خواهد کرد.در این حالت ، آتش نشان دچار هیچگونه سوختگی نخواهد شد .\r\n\r\nاگر می گویید که 3 متر داخل اتاقی که احتمال فلاش اور دارد ، شوید و فلاش اور اتفاق بیفتد و شما سعی کنید که فرار کنید ، حرارتی بین 538 c-852c را برای 4 ثانیه تجربه خواهید کرد .\r\n\r\n5.4متر رفتن به داخل اتاقی که فلاش اور اتفاق خواهد افتاد و شما باید سینه خیز فرار کنید ، شش ثانیه زمان می برد . درباره اش فکر کنید.
ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 16 دي ماه، 1395 توسط mehrdad  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 بک درفت  [ چهارشنبه، 24 آذر ماه، 1395 ] 499 مشاهده
 روشهای عملیات کنترل دفاعی در برخورد با مواد  [ دوشنبه، 19 تير ماه، 1396 ] 18258 مشاهده
 دستگاه AFT .برگزاری کلاس و آموزش  [ چهارشنبه، 25 آذر ماه، 1394 ] 22168 مشاهده
 جنس و چگونگی ساخت لباس نسوز  [ دوشنبه، 27 شهريور ماه، 1396 ] 1132 مشاهده
 جستجو و نجات در سیلاب  [ پنجشنبه، 26 اسفند ماه، 1395 ] 605 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما: (ضروری): 
ایمیل شما: (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب